alt Над 15 години опит |  alt  Поръчки, направени и платени до 12 ч., се обработват на същия ден  |   alt  Безплатна доставка от 120 лв 

Любими 0
Нямате Любими
Количка 0
Количката ви е празна ...
Начало » Статии за машини » CO2 ЛАЗЕРИ – КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАТ, КАК РАБОТЯТ И ЗА КАКВО СЛУЖАТ
  • CNCWorld.bg гр. СОФИЯ,
    ул. Околовръстен път 487
    ДДС: BG204810587
  • E-mail:office@cncworld.bg
  • Телефон+359 2 4920 249
  • Работно време
    на онлайн магазина
    понеделник- петък 09:00 - 17:00
alt
Добър и евтин, всичко по въпроса.

CO2 ЛАЗЕРИ – КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВАТ, КАК РАБОТЯТ И ЗА КАКВО СЛУЖАТ

Дата на добавяне: 16-09-2022
Няколко думи за CO2 Лазери

Все повече хора и компании решават да използват CO2 лазери за своята дейност, благодарение на тях рязането и гравирането в много материали: кожа, гума, стъкло (и др.) става много лесно и в същото време сравнително евтино. Включеният софтуер осигурява интуитивна работа и възможност за лесно настройване на най-важните работни параметри.
 


Какво е CO2 лазер?

CO2 Лазер е машина за лазерно гравиране и рязане на различни материали (шперплат, пластмаса, стъкло, камък, метал и др.), която генерира лазерен лъч с определена дължина на вълната в зависимост от монтирания в него източник на светлина.
Обикновено конструкцията на такава машина не е много сложна. Всеки CO2 лазер е оборудван с водачи, които определят работната зона и по този начин осите XY. Под тях има работна маса, обикновено под формата на т.нар. "пчелна пита", има и "ножова" или с кръгли отвори.
На един от водачите има глава с леща, фокусираща лазера. Лазерният лъч се отразява от огледалата, поставени на пътя между тръбата и главата, за да изгори детайл в материала през лещата във фокусирана форма.

alt
 
Разполагаме и с мотор за придвижване на водача през движението на ремъка и стъпковите двигатели в малко по-скъпи модели за спускане/повдигане на масата, както и електронни компоненти, тоест контролер, захранване, както и окабеляване към интерфейса (контролен панел, бутони, USB входове).
Лазери от по-нисък клас обикновено са оборудвани с прости контроли с няколко бутона.
По-скъпите лазери, които се използват за по-сложни работи, обикновено имат контролер DSP с цветен дисплей и всъщност възможност за работа без използване на компютър, тъй като всички необходими работни параметри могат да бъдат настроени с него.
 



Просто натиснете 1 бутон и лазерният лъч ще се появи

Разграничаваме два най-важни източника, които често могат да бъдат намерени на пазара за лазери:
  1. Стъклена тръба с  CO2 газ - чрез прилагане на много високо напрежение към нея от няколко десетки kV от захранването в нея се индуцира газ (азот). Този газ не може да излъчва енергия под формата на фотони (светлина), така че предава енергията си на молекулите на въглеродния диоксид, които преобразуват енергията на вибриращите електрони във фотонна емисия. Така се създава лазерен лъч, който преминава през тръбата, който след това се отразява от огледалата, инсталирани в лазера, като се фокусира на края в лещата, което води до изгаряне на детайлите в даден материал.
Такива лазери се наричат ​​CO2 лазери, тъй като благодарение на CO2 (въглероден диоксид) се създава споменатият лазерен лъч.
Тяхната експлоатация е лесна, високо съотношение качество/цена, което ги прави най-достъпни, както и характеризират се с висока точност. Вече можем да си купим лазерни машини с такива тръби за няколко хиляди лева и те ще служат с години, достатъчно е да поддържаме да са чисти и да сменяме износените оптични елементи и самата тръба.

Използват се в мебелната, производствената, каменната индустрия и много, много други, защото са толкова универсални, че можете да режете и гравирате почти всичко. CO2 лазери ще бъдат подходящи за много материали като:
 
  • гуми, пластмаси, плексиглас, акрил, текстил, облекло, изкуствена кожа, кожа, керамика, гума за изработка на печати, дърво, всички неметални материали, метали с покритие.
 
  1. Оптичен източник FIBER - тук имаме работа с лазер, в който активната среда е оптично влакно с елементи като: ербий, итербий, неодим, диспрозий, празеодим и тулий.

За разлика от лазери с тръби, при които лъчът се транспортира навън и се насочва от оптична система, тук имаме източник, тоест диоди, свързани помежду си, образуващи лазерен лъч, който се пренасочва към главата чрез гъвкаво оптично влакно . След това се фокусира в лещата.

FIBER лазерите имат много предимства, включително висока надеждност и качество на работа. Те са много ефективни, надеждни и стабилни в сравнение с други видове лазери. Тези лазери осигуряват високо качество на лъча и често са компактни, мобилни и лесни за използване. За съжаление цената им е много висока поради използването на сложна технология и скъпи материали. С помощта на оптично ядро, лазерната светлина с определена дължина на вълната може дори да премине през влакната.
Влакнестите лазери често се използват за рязане и маркиране на метални части. Те се използват широко в индустрии като автомобилостроенето, медицината, електрониката и производството.


 


Какъв лазер да избера, за да работя ефективно?

Типът лазера, който избираме зависи основно от материала, с който искаме да работим, и от размера и сложността на елементите.
Трябва да сме наясно, че лазер с по-висока мощност ще реже и гравира един и същ елемент по-точно и по-бързо от лазера с по-ниска мощност. Ще бъде по-скъп, но има и по-добри аксесоари, които позволяват по-продължителна работа без

Затова
, преди да купите, ви препоръчваме да се запознаете с нашата оферта:

https://cncworld.bg/co2-c-4_5.html

...и се свържете с нас, за да изясним всички съмнения и да ви посъветваме кое ще отговаря най-добре на вашите нужди.

Отидете на началната страница Назад към категорията Статии за машини
Използвайки този уебсайт, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Повече информация можете да намерите в нашата Политика за бисквитки.
Не показвайте това съобщение отново